81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Gür, sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmanın pek çok kişinin hayalini süslediği bilinen bir gerçek. Güzel haber şu ki bazı yöntemler uygulandığında bu hayali gerçeğe dönüştürmek mümkün. Gelin uygulayabileceğiniz en hızlı saç uzatma yöntemlerine birlikte göz atalım.


En hızlı saç uzatma yöntemleri sıklıkla merak edilen konular arasında yer alıyor. Çünkü saçların nasıl göründüğü, kişinin görünüşünü doğrudan etkiliyor. Bazı kişilerin saçları yapısal özellikleri nedeniyle ince telli ve zayıf oluyor. Bu nedenle uzama süreci zor olduğu gibi bu süreçte saçların yıpranması ile sıklıkla karşılaşılabiliyor.


Zeytinyağı ile saç uzatma ve pirinç suyu ile saç uzatma gibi doğal saç uzatma yöntemleri başta olmak üzere pek çok farklı yöntem kullanılarak saçların daha hızlı uzaması ve daha sağlıklı olması sağlanmaya çalışılır. En iyi yöntem kişiden kişiye değişebileceği için en doğrusunu bulabilmek adına farklı denemelerin yapılması gerekebiliyor.

Hint Yağı Kullanmak

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en sık başvurulanlardan biri Hint yağı kullanmaktır. İçerdiği Omega 6 ve E vitamini sayesinde Hint yağı saç uzatma sürecine fayda sağlar. Saç köklerini güçlendirerek saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasına katkıda bulunur.


Cilt bakımı rutini sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olma aşamasında çok önemli bir rol üstlense de sivilceli ciltlerin farklı ihtiyaçları olduğu ve hassas bir bakım gerektirdiği gerçeği göz önünde bulundurulmalıdır.


Bir miktar Hint yağının saç diplerine masajla uygulanması baş bölgesindeki kan dolaşımını hızlandırır. Böylece saçlar daha güçlü ve daha parlak bir görünüm kazanır. Kan dolaşımının hızlanması aynı zamanda saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına da katkıda bulunur. Hint yağı ve diğer saç uzatma yağları kullanımının yanı sıra keratin saç maskesi kullanmak da saçların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasında etkili olabilir.


Keratin İçerikli Şampuan Kullanmak

Saçların ana maddesi olan keratinin saç yapısında azalması saçlarda zarara neden olan en önemli etkenlerden biridir. Saç tellerinde yeterli keratin olmaması saçları güçsüzleştirebilir. Keratin başta olmak üzere önemli bileşenlere sahip şampuanlar kaybedilen keratini saçlara geri yükleyerek kırıkları onarır ve daha sağlıklı bir görünüm kavuşmayı sağlar. Bu sayede saçların daha hızlı bir şekilde uzaması mümkün olur.


Aynı şekilde saç kremleri de saç uzatma yöntemleri uygulanırken tamamlayıcı ürünler olarak öne çıkar. Banyoda saçlar şampuanlandıktan sonra özellikle saç uçlarına ve boylarına bakım kremleri sürülerek saçın beslenmesi sağlanabilir. Saç kremi uygulanan saçlar daha kolay taranır ve yumuşaklığını korur. Böylece saçlar kırılmalara karşı korunur ve daha kolay uzar.


Sağlıklı saçlara kavuşmak için en önemli gerekliliklerden biri saçların doğru şekilde ve nazikçe taranmasıdır. Saçlara zarar vermeyecek özellikte taraklar ile saçların düzenli olarak taranması saç derisinin bakımı ve saçların nefes alması açısından önemlidir. Saç uzatma yöntemleri uygulanırken göz ardı edilmemesi gereken noktalardan biri saç bakımı sırasında kullanılan tüm ürünlerin saç için özelleştirilmiş olmasıdır.


Saçları Besleyici Bakım Kürleri Uygulamak

Saç bakım kürü ürünlerini saç bakım rutinine eklemek canlı, parlak ve güçlü sağlara sahip olmayı, saçların daha hızlı uzamasını sağlayabilir. Haftalık ya da aylık saç bakımı rutinine saç bakım kürünü dahil ederken saç tipine ve saçların ihtiyaçlarına göre ürün seçimi yapmaya özen gösterilmelidir. Bu sayede saçların her zamankinden daha bakımlı ve sağlıklı olması aynı zamanda daha hızlı bir şekilde uzaması sağlanabilir.


Düzenli Aralıklarla Kırıkları Aldırmak

Saç uzatma yöntemleri arasında düzenli aralıklarla kırıkların aldırılması önerisini görmek başta biraz şaşkınlığa neden olabilir. Saçların uçlarını düzenli olarak kısaltmak saçların uzamasını yavaşlatmaz. Hatta daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Saçların uzaması sürecinde uçlardaki kırıklar arttığı gibi saç tellerinden yavaş yavaş kopmalar görülür. Kırıkların kopması daha kısa bir görünüm ortaya çıkardığından kırıkların düzenli olarak aldırılması önerilir.

Bee Beauty Biotin & Keratin Saç Bakım Maskesi 300 ml

Hask Keratin Protein Şampuan 355 ml

Eklips Bio Tarak

Başa Dön