81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

Shea Butter Nedir, Faydaları Nelerdir?

Shea yağı hakkında tüm bilinmeyenleri Gratis olarak sizler için derledik. Hemen shea yağı blog içeriğimizi okuyabilirsiniz!


Shea yağı faydaları nedeniyle giderek daha sık kullanılmaya başlanan çok yönlü bir bileşendir. Buna bağlı olarak cildin ve saçların güneşten korunmasından kolajen üretiminin artırılmasına kadar farklı amaçlarla formüle edilen ürünlerin bileşenleri arasında yer alır.

Shea Butter Nedir?

Shea yağı, shea ağacının fındıklarının işlenmesinden elde edilen doğal bir bitkisel yağdır. Shea yağı cildi beslemek, cilt nemliliğini ve elastikiyetini korumaya yardımcı olmak gibi faydalarıyla pek çok amaçla tercih edilebilir.Shea Yağı Faydaları Nelerdir?

Yoğun kıvamı ve kolay emilen yapısı sayesinde shea yağı cilt ve saç bakımına en çok fayda sağlayan bileşenlerden biri olma özelliğine sahiptir. Shea yağı faydaları ile cilt ve saç bakımına bu denli çok yönlü katkılarda bulunurken her iki alan için ayrı ayrı ele alınması daha doğru olacaktır.Shea Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Shea yağı saça faydaları bulunan değerli bir bileşen olarak saç tellerine kökten uca besin ve nem desteği sağlar, saçların güçlenmesine yardımcı olur. Besleyici özelliği sayesinde saçların daha hızlı uzamasına ve saç sağlığının korunmasına katkıda bulunur. Shea yağı önemli ölçüde vitamin ve yağ asidi içerdiğinden saçlara köklerinden uçlarına kadar ihtiyaç duydukları bakımı sağlar.


Saç uçlarını besleyerek kırılmalarını önlemek, saç derisindeki pullanma ve kızarıklık sorunlarını azaltmak shea yağının saça faydaları arasında yer alır. Shea yağı sayesinde saçlardaki kepek sorunu azalır ve saçlar daha parlak bir görünüme kavuşur.Shea Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Shea yağı saçlara doğrudan uygulanabilir. Bunun için bir miktar shea yağı ile saç diplerine masaj yapmak ve yağı saç diplerinde 1 saat kadar bekletmek gerekir. Daha sonra saç bol su ve şampuan ile yıkanarak iyice arındırılmalıdır.


Bunun yanı sıra shea yağı saç bakım rutinine Urban Care Twisted Curls Hibiscus ve Shea Yağı Bukle Belirginleştirici Duş Öncesi Saç Bakım Maskesi ve Urban Care Hibiscus & Shea Yağı & Hyaluronik Asit İçeren Bukle Belirginleştirici & Arındırıcı ve Dolgunlaştırıcı Micellar Şampuan gibi ürünlerin kullanılmasıyla da dahil edilebilir.Shea Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Binlerce yıldır kullanılan shea yağı cilt için sayısız terapötik faydaya sahiptir. Olağanüstü bir nemlendirici olan shea yağı cilde faydaları nedeniyle kozmetik ürünlerin önemli bileşenlerindendir. Shea butter içinde cildin destekleyici proteinlerini parçalayan enzimleri engelleyen lupeol bulunur. Böylece yaşlanma belirtilerinin oluşumunu geciktirme etkisine sahiptir.


Shea butter krem, vazelin ve duş jeli gibi farklı ürünler kullanarak shea yağını günlük cilt bakım rutininin ayrılmaz bir parçası hâline getirmek mümkündür. Günlük kullanımda cildin nem dengesini korumaya yardımcı olmasının yanı sıra hava kirliliğinin ve güneşin zararlı ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz etkilerini azaltır. Kızarmış, tahriş olmuş ve kuruluk nedeniyle çatlamış ya da genel olarak hassas yapılı olan cildi besler.


A vitamini içerdiğinden sivilce ve akne oluşumlarının önlenmesinde etkilidir. Kolajen üretimini tetikleyerek ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Bacak ve kalça bölgesine düzenli olarak shea yağı ile masaj yapıldığında selülit görünümü azaltılabilir. Ayrıca hamilelik ya da kilodaki ani değişiklikler nedeniyle oluşan çatlak görünümün iyileştirilmesi için de shea yağı ile düzenli masaj yapılması fayda sağlayabilir.Shea Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Shea yağı doğrudan cilde uygulanabilir. Bunun için belirli bir miktar shea yağının parmaklarla cilde hafifçe masaj yapılarak yedirilmesi gerekir. Bunun yanı sıra shea yağı günlük cilt bakımı rutininde kullanılan nemlendirici kremlerle ya da cilt ihtiyaçlarına yönelik olarak seçilen farklı yağlarla karıştırılarak kullanılabilir. Ayrıca shea yağı içeren cilt bakım ürünlerinin kullanılması da tercih edilebilir.


Başa Dön