81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

Tırnak Süsleme Trendleri

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de popülerliği giderek artan nail art yani tırnak süsleme sanatı ile güzel, bakımlı ve dikkat çekici tırnaklara sahip olmak mümkün. Nail art nasıl yapılır, tırnak süsleme malzemeleri ve kolay tırnak süsleme teknikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.


Tırnak süsleme çeşitli materyaller ve değişik desenler kullanılarak tırnakların canlı renklerle ve figürlerle süslenmesi sanatı olarak tanımlanabilir. Böylece daha güzel, bakımlı ve ilgi çekici tırnaklara sahip olunabilir. Pek çok farklı malzemeden oluşan tırnak süsleme seti kullanılarak evde nail art yapmak mümkündür.


Nail art modelleri yapılırken canlı ve farklı renklerde ojeler kullanılır. Aynı zamanda taşlar, çıkartmalar, boncuklar, simler ve pullar da nail art yaparken tercih edilebilecek malzemelerdendir.

Nail Art Tırnakları Bir Sanat Eserine Dönüştürüyor

Nail art her tırnağa uygulanabilse de yapılan model, desen ve uygulamaların daha güzel ve dikkat çekici görünmesi için tırnakların uzun olması tercih edilir. Uzun tırnak kullanmayan ya da tırnaklarını doğal yollarla uzatmakta zorlanan kişilere protez tırnak uygulaması yapılabilir. Tırnaklar uzatıldıktan sonra istenilen süslemeler yapılarak tırnakları kısa olan kişiler de beğenilerini ve tarzlarını yansıtan tırnaklara sahip olabilir.


Nail art yapmak için doğrudan tırnağa oje ve transfer deseni sağlayan baskı plakaları kullanılabilir. İsteğe bağlı olarak nail art fırçası ile özel desenler ve işlemeler de yapılabilir. Evde kolay tırnak süsleme teknikleri ve kolay nail art modelleri ile mükemmel görünüme sahip tırnaklara sahip olmak artık hayal değildir.

2022 Tırnak Süsleme Trendleri Nelerdir?

Tırnak süsleme ile elde edilebilecek tırnak görünümleri yalnızca hayal gücüyle sınırlı desek pek de abartmış olmayız. Renkli dama baskıları tırnaklarda harika bir görünüm yaratmak için sık tercih edilen nail art modelleri arasında yer alır. Tırnakların uç kısmına uygulanacak yapıştırma bantlarıyla harika renk kombinasyonları ve şık bir Fransız manikürü elde edilebilir. Zahmetsiz şık bir görünümün tadını çıkarmak için holografik manikür desenli tırnak süslemeleri kullanılabilir.


Çiçekli desenler de son zamanların favorilerinden biri. İçi su dolgulu akrilik kaplamalı balonlar ve kalpler de tırnaklarda şık bir görünüm oluşturabilir. Renkli akrilik tozlarıyla tırnaklar renklendirilebileceği gibi yumuşak renk geçişleriyle tırnaklarda fresh bir görüntü yakalanması da tercih edilebilir. Kalıcı ojelerin üzerine, farklı renklerde ojelerle ve malzemelerle yapılan tasarımlar kullanıcının tercihine bağlı olsa da tasarımcının yaratıcılığı da çok önemlidir. Tırnakları güzelleştirmek ve dikkat çekici hale getirebilmek için birçok farklı tarzda süsleme trendi tercih edilebilir

Başa Dön