81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

BAKIŞLARINIZLA BÜYÜLEYİN !

Kirpiklerde abartı yeniden moda

Desenli Mod elbiseler, mini etek, Jackie Onassis’in vazgeçilmezi asker kepleri, Peter Pan yaka, aynı desende elbise-ceket takımları, eldiven, oversized güneş gözlüğü gibi detaylar ile podyumlara iddialı bir dönüş yapan 60’lar gardıroplarımızın yanı sıra saç ve makyaj uygulamalarımızı da etkisi altına alıyor. O dönemin ünlü modeli Twiggy ise ilham perimiz olarak yeniden gündemde.


Moda tarihinin en ikonik figürlerinden biri olan Twiggy’nin adeta oyuncak bir bebeği andıran uzun, tek tek ayrılmış, hacimli kirpikleri 2019 İlkbahar-Yaz sezonunun öne çıkan makyaj trendleri arasında. Dior, Etro, Chanel, Valentino gibi markalarda dikkat çeken bu kirpik trendinin en büyüleyici hali ise Prada’nın yeni kampanyasında karşımıza çıkıyor. Dünyaca ünlü makyaj artisti Pat McGrath’ın görev aldığı çekimlerde Gigi Hadid’in kirpikleri tek kelimeyle göz alıcı. Siz de onun gibi göz makyajına sahip olmak istiyorsanız, işte dikkat edilmesi gerekenler:

Kirpiklerin daha uzun ve kalın görünmesine yardımcı olan kirpik kıvırıcılarının daha yoğun bir etki yaratması adına uygulama öncesi saç kurutucusu tutarak ısıtmayı deneyebilirsiniz. Yıldızların makyaj artisti Sarah Laidlaw hafif sıcak bir kıvırıcının şaşırtıcı sonuçlar doğuracağını açıklıyor.

Eğer doğuştan ince ve az kirpiklere sahipseniz ve kullandığınız yoğun maskaralar ile kirpik kıvırıcılarından istediğiniz sonucu alamıyorsanız, o zaman sizlere önerimiz kirpik serumu kullanmayı denemeniz. Bu serumlar yeni kirpiklerin çıkmasını sağlarken aynı zamanda var olanların da güçlenerek daha uzun ve kalın görünmesine yardımcı oluyor.


Yapılan araştırmalar kadınların maskara kullanırken yaptığı en büyük hatanın maskara fırçasını kirpiklere uygulamadan önce birkaç kere tüpün içine sokup çıkarmasıymış. Genellikle daha yoğun bir uygulama yapmak adına gerçekleştirilen bu işlem aslında tüpün içine hava kaçmasına ve maskaranın kurumasına neden oluyor.


Fotoğraflar: Getty Images Türkiye, Prada, L’Officiel Türkiye arşivi

Başa Dön