81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

Gözlerinize Gizemli Bir Hava Katmak için Buğulu Makyaj Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajı gözleri etkileyici bir şekilde ön plana çıkarmak için tercih edilebilecek en iyi makyaj stillerinden biridir. Buğulu göz makyajı dikkat çekici bakışlara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından yalnızca gece makyajında değil günlük yaşantıda da sıklıkla tercih edilir. Hafif ya da dramatik buğulu gözler ilk bakışta yalnızca profesyonel makyaj uzmanları tarafından yapılabilir izlenimi yaratsa da mükemmel bir smokey makyaj için bazı noktaları dikkatle uygulamanız yeterli olacaktır.

Buğulu Göz Makyajı Nedir?

Dumanlı göz makyajı gözlere dumanlı, karanlık bir görünüm veren popüler bir göz makyajı tarzıdır. Adından da anlaşılacağı gibi smokey makyaj , dumanlı bir etki yaratmak için koyu göz farı ve daha açık tonlarda göz farıyla harmanlanmış göz kalemi kullanımını gerektirir. Oldukça sık karşımıza çıkan buğulu göz makyajı farklı renklerle uygulanabilse de en popüler olan siyah ve gri tonlarının da kullanıldığı siyah buğulu göz makyajı olarak bilinir.


Daha buğulu ve derin bakışlar kazandırması nedeniyle göz makyajını görünümünün odak noktası yapmak isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen smokey eye makyaj günlük hayatın her alanında kullanılabilmekle birlikte gece dışarı çıkarken genellikle siyah dumanlı göz makyajı tercih edilir. Siyah buğulu göz makyajı yapıldığında yalnızca siyah renkli far kullanıldığından farın sınır çizgileri kaybolana kadar temiz bir karıştırma fırçasıyla çok iyi dağıtılmasına özen gösterilmelidir.

Buğulu Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Smokey eye makyaj yapmak için kapatıcı, göz farı fırçası , birbiriyle uyumlu üç tonda göz farı, eyeliner ve maskara gibi ürünlere gereksinim duyulur. Smokey göz makyajı yapmak için bu malzemelere sahip olmak kadar önemli olan diğer bir konu ise kullanılan ürünlerin kalitesidir.


Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

“Smokey eyes makyaj nasıl yapılır?” sorusuna verilecek ilk yanıt, buğulu göz makyajı yapmak için gereken malzemelerin temin edilmesi olacaktır. Dumanlı göz makyajı yapmak için gerekli malzemeler hazırlandıktan sonra adım adım dumanlı göz makyajı yapılışı sürecine geçilebilir.


  • Uzun süre kalıcı, kusursuz bir göz makyajı için en önemli adım göz çevresinin pürüzsüzleştirilmesi amacıyla uygun bir şekilde astarlanmasıdır. Böylece dumanlı göz makyajı uygulandıktan sonra daha iyi bir görünüm elde edilir. Bu aşamada göz farı astarı ya da kapatıcı kullanılabilir.
  • Kirpiklerin yoğunluğunu artırmak ve seyrek bölümleri gözle görülür bir şekilde nötralize etmek için kirpik çizgisiyle üst kapak göz kapağı çevresinin arasına göz kalemi çekilir.
  • Üst göz kapağına ve kaş kemiğinin üzerine şakak yönünde olacak şekilde açık renkli göz farı uygulanır. Göz kapağına, alt kirpik çizgisine ve gözün dış köşesine koyu renkli göz farı uygulanır. Açık ve koyu renk far arasında geçiş yapmak aynı zamanda alt kirpik çizgisindeki koyu rengi yumuşatmak için göz kıvrımına orta tonlarda far sürülür. Işıltılı göz farı ile kaşların en üst kısmı ile gözün iç köşelerine vurgu yapılabilir.
  • Dumanlı göz makyajı denilince adeta bir zorunluluk olarak kabul edildiği şekilde eyeliner ile gözler ön plana çıkarılır. Aynı zamanda görünüme gizemli bir derinlik kazandırılmış olur.
  • Kirpiklerin maskaraya en iyi şekilde hazırlanması için alt ve üst kirpiklere besleyici özelliğe sahip rimel astarı sürüldükten sonra nefes kesen buğulu göz makyajı görünümünü tamamlamak için maskara uygulanır.

Buğulu göz makyajı günlük ve gece kullanımında sıklıkla tercih edilen bir makyaj tarzı olmakla birlikte titizlik isteyen bir süreç gerektirir. Bu nedenle en iyi smokey makyaj görünümünün elde edilmesi için büyütme özelliğine sahip makyaj aynaları kullanmak fayda sağlayabilir.


Başa Dön