81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

EYELİNER

Yeni nesil eyeliner çeşitleri

Eyeliner uygulamanın zor olduğunu herkes bilir, ancak işin sırrı kendinizi uygularken en rahat hissettiğiniz eyeliner çeşidini bulmakta.


Yüzyıllardır hayatımızda olan ve uygulandığı an bakışlara bambaşka bir hava katan eyeliner’ların çeşidi her geçen gün artıyor. Birçoğumuzun tek bir çizgi çekebilmek için saatlerce ayna önünde vakit geçirmesine neden olan bu ürünü başarılıyla uygulamanın sırrı, aşağıdaki seçenekler arasından kendiniz için en doğru olanı seçmekten geçiyor.

Likit Eyeliner:

Kısa bir süre öncesine kadar tarih boyunca kozmetik dünyasındaki tek eyeliner çeşidi olarak varlığını koruyan likit eyeliner uygulaması bu dört çeşit arasında en zor olandır. Ancak günümüzde tasarlanan yeni versiyonları farklı fırça önerileriyle uygulamadaki riskleri en aza indiriyor. Ayrıca kuruması biraz zaman aldığı için aceleye gelmesi halinde bütün makyajınıza bulaşması kaçınılmazdır!

Jel Eyeliner:

Hem ince hem de kalın çizgiler oluşturmak için mükemmel bir eyeliner türü. Uygulaması diğerlerine göre daha zor olduğu için fırçanızı iyi seçmeniz gerekir. Pigmentlerinden dolayı ve su geçirmez oldukları için daha uzun süre kalıcılığını korur.

Keçe Uçlu Eyeliner:

Keçe uçları sayesinde daha ayrıntılı rötuşlar sunar, daha keskin ve net bir çizgi çıkarmanızı sağlar. Pigmentleri sayesinde uzun süre kalıcıdır.

Kalem Eyeliner:

Maksimum kontrol için en çok tercih edilenler arasında. Yeni olanları daha yumuşak hale getirildiği için net bir çizgi oluşturmak daha kolaydır. Kedi gözü etkisi için idealdir. Daha da yumuşak kremsi olanları ise fırçayla dağıtarak dumanlı bir görünüm elde etmek için de kullanılabilir. Doğal bir görünüm için eyeliner’i kirpiklerinizin alt tarafına ince bir çizgi halinde uygulayabilirsiniz.


Fotoğraf: Getty Images Türkiye

Başa Dön