81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

EN İYİ 5 FITNESS APLİKASYONU

Akıllı spor eğitmenleri

Yoğun iş temposu nedeniyle spor yapmaya vakit bulamayanlara, spor salonuna gitmeyi sevmeyenlere ve seyahatte bile spor yapmak isteyenlere güzel bir haberimiz var: Yeni nesil akıllı telefon uygulamaları ile her ihtiyaca yönelik spor programları artık bir tık ötemizde.


Sosyal medya çağı sayesinde artık herkes Andy Warhol’un da dile getirdiği gibi beş dakikalığına ünlü oluyor ve bu durum kusursuz görünme arzusunu her geçen gün daha artırıyor. Muhteşem vücutlarıyla dergi sayfalarında boy gösteren Hollywood yıldızları gibi görünme isteğimiz de cabası... Ancak hiçbirimiz, her gün onlar gibi özel eğitmen ile saatlerce spor yapma şansına sahip değiliz. Yoğun iş temposunda düzenli olarak spor salonuna gitmek bile bazen imkansız olabiliyor. Neyse ki teknoloji bu noktada imdadımıza koşuyor. Üstelik bu sefer nostaljik bir dokunuşla.

80’li yıllara biraz dönüş yapmaya ne dersiniz? Jane Fonda’nın tüm dünyada milyonlarca satılan aerobik video kasetleri bir neslin olmazsa olmazları arasında yer alıyordu. Neredeyse her iki evden birinde oturma odasında televizyon karşısında Fonda eşliğinde aerobik yapan kadınlar etrafımızı sarmıştı. Ünlü oyuncunun giyim tarzı moda dünyasını derinden etkilerken, evde ücretsiz formda kalma fikri kadınların çok hoşuna gitmişti. Ancak daha sonra spor salonlarının hayatımıza girmesiyle bu video kasetleri de unutulmuştu. Ve şimdi yeni nesil spor eğitmenleri hazırladıkları akıllı telefon uygulamaları ile bu unutulan alışkanlığı hayatımıza geri getiriyor.

Akıllı telefonlarımız ile tabletlerimizin kısıtlı kapasitesini doldurmadan işlev gören, kullanım öncesi gerçekleştirdiği mini testler ile spor programlarını kullanıcıya göre kişiselleştiren, farklı ihtiyaçlara, ruh haline ya da seviyeye yönelik spor programlarını bünyesinde bulunduran bu programlar 2019 yazına formda girmek isteyenlerin kurtarıcısı olmaya aday. Kullanıcılarına kendileriyle aynı amaca sahip kişilerle sosyalleşme imkanı da sunan akıllı fitness uygulamalarından en popüler beş tanesi sizlerle:

1. Sworkit

Yogadan koşuya, günlük esneme hareketlerinden pilatese, ağırlıktan kardiyo çalışmalarına herkese uygun bir egzersiz programı Sworkit’te bulunuyor. Kullanımı ise oldukça kolay. Cinsiyet, yaş, kilo, boy gibi detayları girdikten sonra güç, kardiyo, yoga, esneme ve pilates kategorilerinden birini seçiyor ve ardından hedefinizi belirliyorsunuz. Eğer yoğunlaşmak istediğiniz özel bir vücut bölgesi varsa ona dair de seçim yapmanız mümkün. Ayrıca Sworkit sakatlığı ya da özel ihtiyaçları (sorunlu bir diz yapısına sahip olmak ya da sıçrama egzersizlerinden kaçınmak gibi) olan kullanıcılarına kendi özel egzersizlerini oluşturma imkanını sunuyor. Böylece size özel hazırlanan programlar doğrultusunda, spor salonu ya da ekipmana ihtiyaç duymadan dilediğiniz yerde ve zamanda spor yapmanız mümkün.

2. Sweat

Instagram’da 10 milyondan fazla takipçisiyle sosyal medyanın en popüler spor eğitmenleri arasında yer alan Kayla Itsines yarattığı 28 dakikalık HIIIT (Yüksek Şiddetli Aralıklı Antrenman) egzersiz programıyla daha güçlü ve formda bir vücuda sahip olmamıza yardımcı oluyor. Itsines’in özel spor programlarının yer aldığı Sweat uygulaması ise her daim App Store ve Google Play’in en çok indirilenleri arasında. Yoğun günlük programlarına rağmen formunu korumak isteyenlerin kalbini çalan uygulama etkili sonuçlarıyla dikkat çekiyor. Apple Watch’ınız ile bağlantı kurarak günlük adımlarınızı ve hareketlerinizi de programa ekleyen Sweat’in Apple TV versiyonu ise evde spor yapmak isteyenlere önerimiz.

3. Yoga Wake Up

Eğer sabah gözünüzü açar açmaz elinize telefonu alıp sosyal medyada dolaşmaya başlıyorsanız, Yoga Wake Up uygulaması tam size göre. Güne doğru başlamanıza yardımcı olan bu uygulama kendi özel alarmıyla kullanıcısını uyandırarak uyandığınızda yatakta rahatlıkla uygulayabileceğiniz kişiye özel yoga ya da meditasyon programları sunuyor. Prince, Bob Marley ya da Bon Iver gibi sanatçıların rahatlatan şarkıları eşliğinde sunulan bu programlar ile doğru nefes alıp veriyor ve güne daha huzurlu başlıyorsunuz. Ayrıca isteyenler uygulamayı gece boyunca açık tutarak uyku düzenini kontrol edip, daha sağlıklı bir uyku rutini yaratabilir.

4. Boxx Method

Her ne kadar boks eldivenleri ya da kum torbası olmadan boks yapma fikri biraz garip gelse de Barry’s Bootcamp’in yıldızı Louis Rennocks’ın yarattığı The Boxx Method ile artık bu mümkün. Kullanıcılarına sanal boks dersleri sunan uygulamada farklı seviyelerde programlar bulunuyor. Tek ihtiyacınız olan ise egzersiz bandı. Boks hareketleri yaparak tüm kasları aynı anda hareket ettirmeyi hedefleyen program kısa sürede kasların güçlenmesine ve kalori yakmanıza yardımcı oluyor. Ağırlık çalışmalarından hoşlananlar için 1 kiloluk dambıl eşliğinde yapılan özel hareketlerin bulunduğunu da dipnot geçmeyi unutmayalım.

5. P.Volve

Kendisiyle birlikte çalışmak için birçok yıldızın aylar önceden randevu aldığı New Yorklu spor eğitmeni Stephen Pasterino, P.Volve uygulaması ile artık her zamankinden daha ulaşılabilir. Victoria’s Secret meleklerinin podyumda etkileyici bir yürüyüş için tercih ettiği Pasterino’nun esneme ve postür egzersizleri, duruş bozukluğu yaşayanlara önerimiz. Kullanıcılarına pilates, Barre gibi vücut şekillendirmede etkili yöntemleri bir araya getirerek kişiye özel egzersiz programı sunan P.Volve en küçük kasları bile güçlendirme özelliğiyle bilgisayar başında çalışanların kalbini çalacak.

Başa Dön