81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

4 ADIMDA GECE BAKIMI

Güzellik uykusunda cilt bakımı


Dört adımdan oluşan etkili bir gece bakımıyla cildinizin yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Cildin kendini en hızlı siz uyurken yenilediğini biliyor muydunuz? Gün boyu şehir sokaklarında maruz kaldığımız toz ile hava kirliliği, stres ve tabii ki yaşlanmaya karşı cildi koruma altına almak isteyenlere günün bu önemli vaktini en faydalı şekilde kullanmasını tavsiye ediyoruz. Nasıl mı? Gece bakımına yoğunlaşarak... Dört adımdan oluşan etkili bir gece bakımıyla cildinizi koruma altına alabilir, kaybettiği nemi geri kazandırarak cildin onarılmasına yardımcı olabilir ya da yaşlanma sürecini geciktirebilirsiniz.

1. TEMİZLEME

Günlük cilt bakımının en önemli aşamalarından biri hiç şüphesiz temizleme. Gün boyu cildimiz güneş ışınlarına maruz kalırken havada uçuşan tozlar ve uyguladığımız makyaj gözeneklerin tıkanmasına neden oluyor. Bu nedenle geceleri yatmadan önce mutlaka temizleyici kullanmalısınız. Dermatologlar yağlı ciltler için köpük, kuru ciltler için ise krem bazlı bir temizleyici önerirken su bazlı ürünler ise cildi temizlerken nemlendirme özelliğine sahip.

2. ARINDIRMA

Yaşlanmayı geciktirmek ve cildinizi dış etkenlere karşı korumak için haftada bir kez derinlemesine temizleme etkisine sahip arındırıcı bir ürüne başvurmalısınız. Yeni nesil arındırıcılar cildi temizlerken aynı zamanda bakım yapma özelliğine sahip. Retinoid içeren peeling ürünleri ince çizgiler ve kırışıkla ile savaşırken siyah lekeleri en aza indiriyor, cilt dokusunun kalitesini artırıyor. Laktik asit içerenler ise siz uyurken cilt hücrelerinin yenilenmesine ve ciltte meydana gelen tahrişin azalmasına yardımcı oluyor.

3. NEMLENDİRME

Gece cildin nem seviyesinde azalma oluyor, bu nedenle yatmadan önce nemlendirici uygulamanız çok önemli. İçerisinde seramid ve hyalüronik asit içeren nemlendiricilere yönelerek gece boyunca cilde ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsiniz. Yaşlanmayı geciktirmek için ise peptid ve antioksidan içeren nemlendiriciler öneriyor.

4. BAKIM ONARIM

Cildin temel ihtiyacına uygun bir maske ya da bakım serumuyla gece bakımını tamamlayabilirsiniz. Dermatologlar yoğun nemlendirme ve cilde sağlıklı bir parlaklık kazandırmak isteyenlere amino asit, vitamin ve minerallerden oluşan cilt maskelerini öneriyor. İnce çizgilerle kırışıklıkları azaltmak, cildi sıkılaştırmak için gece bakım serumları daha etkili.


Fotoğraf: Getty Images Türkiye

Başa Dön