81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

Kaliteli Parfüm Nasıl Seçilir?

Farklı notalardan oluşan ve son derece geniş bir çeşitliliğe sahip olan kadın ve erkek parfümleri genellikle kişinin imzası olarak değerlendirilir. Bu nedenle doğru parfüm seçimi çok önemli bir o kadar da zorlu bir süreç haline gelebilir. “Kaliteli parfüm nasıl anlaşılır”,“Parfümün orijinalliği nasıl anlaşılır”, “Orijinal parfüm kodu nerede yazar”, sorularının yanıtlarını yazımızda keşfedebilirsiniz.


Kişinin kendisine yakışan parfümü bulma sürecinde pek çok farklı noktaya dikkat etmesi gerekir. Parfümlerin kokusunu üç farklı katmandan oluşan notalar belirler. Erkek ve kadın parfümleri seçilirken en önemli noktalardan biri, her 3 notanın da beğenilere hitap ediyor olmasıdır.


Her mevsim farklı parfüm kullanımı tercih edilebileceği gibi her mevsim aynı parfümün kullanılacak olması halinde seçilen parfüm tüm mevsimlerde kullanıma uygun olmalıdır. Parfüm kalıcılığı da son derece önemli bir konu olduğundan parfümlerin kalıcılığının nasıl anlaşılacağının bilinmesi önemlidir.

Parfümün Kalıcılığı Nasıl Anlaşılır?

Parfüm kalıcılık süreleri esans oranına göre değişiklik gösterir. Diğer yandan kişinin cilt tipi parfüm kalıcılık süreleri üzerinde doğrudan etkilidir. Yağlı ciltler parfümlerdeki aromatik içeriği çok daha iyi bir şekilde muhafaza eder. Aynı etkinin kuru ciltlerde yakalanması söz konusu değildir. Kuru ciltlerde parfümlerin daha uzun süre kalıcı olabilmesi için ilk olarak hafif yağlı ve kokusuz bir vücut losyonu sürülmesi daha sonra üzerine parfüm sıkılması etkili bir çözüm olabilir.


Parfümlerde 3 farklı kalıcılık oranı diğer bir deyişle 3 farklı esans oranı vardır: EDP, EDT ve EDC. Temel olarak her birinin içerisindeki esas oranı farklı olduğundan EDP, EDT ve ECD parfümlerin kalıcılık süreleri de birbirlerinden farklı olmaktadır.

EDP ve EDT Nedir?

Parfüm satın almak isteyen kişiler EDP ve EDT kısaltmalarına aşinadır. EDP ve EDT parfüm çeşitlerinin temel farkı içlerindeki esans oranıdır. EDP’nin esans oranı %10 ila %20 arasındayken bu oran EDT’de %4 ila %10 aralığında değişir.


Esans oranlarının farklılığı kalıcılık sürelerinin farklı olması sonucunu doğurur. EDP’lerin kalıcılık süresi ortalama 8 ila 10 saat olmakla birlikte bu süre EDT’lerde ortalama 4 ila 6 saattir.


Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Parfümün orijinal olduğu nasıl anlaşılacağı hakkında birçok farklı öneriye ulaşmak mümkün. Siz de orijinal parfüm alımı sırasında ilk olarak parfüm ambalajını inceleyebilirsiniz. Orijinal parfümler sıkı sıkıya ve kusursuz bir şekilde geçirilmiş, uçları eşit ve dengeli bir şekilde yapıştırılmış ambalajlarda sunulur.


Orijinal parfüm kontrol işlemi yapılması için parfüm orijinallik kodu sorgulaması etkili bir çözüm olabilir. Orijinal parfümlerin şişesinin alt kısmında parfüm kodu yazar. Parfümlerin seri kodları hem şişede hem parfüm kutusunda bulunmalıdır. Şişede parfüm kodu yazmıyorsa o parfümün sahte olduğu çok net bir şekilde anlaşılabilir.


Parfümlerin seri kodlarının internet üzerinden sorgulanması yoluyla parfümün orijinal olup olmadığını anlamak mümkündür. Orijinal parfüm kullanmak sağlık, kalite ve kalıcılık gibi pek çok yönden önemlidir. , Tüm bunlara ek olarak parfümlerin satın alındığı markaların güvenliği de son derece ayırt edici bir faktördür.


En Kaliteli Parfüm Çeşitleri Gratis’te

Dünyaca ünlü markaların ürünlerine ev sahipliği yapan Gratis’te teninize ve beğeninize en uygun parfüm çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Versace Eros, Giorgio Armani Acqua Di Gio Profumo, Carolina Herrera 212 VIP, Narciso Rodriguez, Puccini Lovely Night ve diğer pek çok beğenilen parfüm arasından kendi imzanız olacak seçimi yapabilirsiniz. Gratis’in geniş ürün yelpazesi içerisinde orijinal parfümlerin kokularını destekleyecek vücut losyonları arasından seçim yaparak imza kokunuzu oluşturabilirsiniz.

Başa Dön