81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

KIRMIZI RUJ İLE GÖSTERİŞLİ GÖRÜNÜM

Yıldızlardan kırmızı ruj önerileri

Güzellik dünyasının en ikonik görünümlerinden biri olan kırmızı ruj, 2019 İlkbahar-Yaz sezonuyla birlikte tahtını pembeden geri alıyor.


Kusursuz bir kırmızı dudak makyajından daha etkileyici ve gösterişli bir aksesuar olabilir mi? Bizce hayır. Nesiller boyu cazibenin sembolü olarak kullanılan bu makyaj uygulaması popülaritesini hiç kaybetmeden kozmetik dünyasındaki tahtını korumayı başarıyor. Tabii ki bunda geceden gündüze, denim pantolondan küçük siyah elbiseye günün her saati, her kıyafetle uyum sağlayabilme özelliği de göz ardı edilemez.

İlk kez 1953 yılının sıcak bir Mayıs gününde Marilyn Monroe’nun Hollywood’daki evinin bahçesinde kırmızı dudak makyajıyla görüntülenmesiyle yıldızların radarına giren kırmızı ruj trendi daha sonra Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn, Debbie Harry gibi efsanelerle de varlığını güçlendirdi. 90’lı yıllarda ise Özel Bir Kadın filmi, Madonna’nın muhteşem sahne performansları, kırmızı rujdan vazgeçemeyen süpermodellerin yükselişe geçmesiyle moda dünyasının en ikonik görüntülerinden biri olarak tarihteki yerini aldı. Bugün hala yıldızların kırmızı halı ve günlük hayatta sık sık tercih ettiği kırmızı dudak makyajı bir süredir podyumlarda yerini pembe ile tonlarına bırakmıştı. 2019 İlkbahar-Yaz sezonunda ise Chloé, Chanel, Escada, Naeem Khan, Givenchy, Burberry ve Dolce Gabbana gibi markalar sayesinde efsane geri dönüyor.

Her daim muhteşem bir görünüme imza atan kırmızı ruju uygulamak ne yazık ki biraz cesaret, biraz da yetenek gerektiriyor. Günümüzde birçok insan uygulamakta zorluk çektiği için bu aksesuarın göz alıcı etkisinden kendini mahrum ediyor, yıldızlar ise artık bu konuda birer uzman haline geldiler. Günün her saati bu aksesuarı kullanan Taylor Swift nemli ve sıcak havalarda akmaması adına yüksek etkili mat dokuda bir kırmızı ruj tercih ederken ünlü model Martha Hunt ise dudak çevresine kahverengimsi gri renkte bir far ile kontür yaparak dudaklarının daha büyük ve dolgun görünmesini sağladığını açıklıyor. Karlie Kloss ise dudaklarına hacim kazandırmak adına iki farklı tonda kırmızı ruju bir arada kullanıyor. Klasik bir kırmızı tonu dudaklarının tamamına sürdükten sonra vişne kırmızısı ruju parmaklarının yardımıyla dudaklarının orta kısmına hafif bir dokunuşla uyguluyor. Etkileyici değil mi?


Fotoğraflar: Getty Images Türkiye, L’Officiel Türkiye arşivi

Başa Dön