81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

HAYAT DEĞİŞTİREN 10 MAKYAJ ÖNERİSİ

Doğal ve etkileyici bir görünüme sahip olmak isteyenler için makyaj rutininize kolayca adapte edebileceğiniz 10 makyaj önerisini sizler için listeledik.


1.Doğal bir makyajın sırrı başarılı bir hazırlık sürecinden geçiyor. Cildinizi düzenli olarak ölü derilerinden arındırıp sık sık nemlendirdiğiniz takdirde gözeneklerin yarattığı ton farklılıkları en aza inecek ve fondöten tende pürüzsüz bir görünüm yaratacaktır.


2.Genellikle fondöten seçimi yaparken birçoğumuz sadece ten rengimizi baz alıyoruz. Oysa ki günümüzde birçok farklı dokuda fondöten seçeneği bulunmaktadır. Etkili bir sonuç almak adına cilt tipinize ve cildinizde yaşadığınız sorunları da baz alarak bir fondöten dokusu seçmenizde fayda var.


3.Vücudunuzu sabah ve akşam düzenli bir şekilde nemlendirmelisiniz. Ancak birçok üründe olduğu gibi vücut nemlendiricisi uygulamanın da kendine has yöntemleri bulunuyor. Cilt tipine göre losyon, yağ ve krem gibi farklı seçeneklere sahip nemlendiricileri arınmış bir tene dairesel şekilde masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde kan dolaşımını hızlandırarak ürünün etkisini arttırabilirsiniz.


4.Nasıl vücudunuzu tanıyarak giyim tarzınıza karar verip kıyafet seçimlerinde bulunuyorsanız, aynı durum makyaj için de geçerli. Etkili bir makyaj için tek bir bölgeye yoğunlaşmak önemlidir, bu bölge de yüzünüzün en güzel bölgesi olmalı. Örneğin büyük gözleriniz varsa onları öne çıkabilir ya da kusursuz bir dudak şekline sahipseniz onu daha belirgin hale getirebilirsiniz.


5.Etkili ve doğal bir makyaj yapmak yetenek gerektirir. Kusursuz bir eyeliner çekmek, taşırmadan ruj uygulamak için özellikle. Pratik yaptıkça gelişen bu yetenek bazen tek tip makyaj yapmamıza neden oluyor. Zaman içerisinde de makyaj yapsanız bile insanlar sizin bu görünümünüze alıştığı için sizlerin bu halini doğal buluyor. Dikkat çekmek adına ara sıra farklı makyaj uygulamalarını deneyebilirsiniz.


6.Makyaj çantanız için yapabileceğiniz en iyi yatırım kaliteli makyaj fırçaları satın almaktır. “İyi bir makyaj fırçası” demek “yoğun miktarda ürün kullanmaya ihtiyaç duymadan tüm işi sizin yerinize yapan fırça” demektir. Bu nedenle çantanızda mutlaka fondöten, eyeliner, allık ve far fırçası bulundurmanızda fayda var.


7.Ten makyajının olmazsa olmazı allık için renk seçimi yaparken çocuksu bir görünüm yarattığından genellikle pembeden uzak durmayı tercih ederiz. Oysa hafif bir gülümse eşliğinde yanakların üstüne uygulayacağınız hafif bir pembe allık daha canlı ve genç bir görünümün sırrı.


8.Pembe allık gibi metalik tonlarda far kullanmaktan da çekinmeyin. Genellikle gece davetlerinde tercih edilen bu tonlar az miktarda göz kapaklarına uygulandığında eyeliner ve maskara uygulamasını öne çıkararak dikkatleri gözlerinize çekmenize yardımcı oluyor.


9.Kirpik tipiniz ne olursa olsun maskara uygulamadan önce mutlaka kirpik kıvırıcı kullanmaya özen gösterin. Bu ürün maskaranın ömrünü uzatırken daha hacimli ve yoğun görünmesini sağlıyor.


10.Son olarak her kadının acil durumlar için çantasında bulunması gereken makyaj ürünlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz: BB krem, kapatıcı, krem allık, renkli dudak nemlendirici, aydınlatıcı ve maskara. Ayrıca fırsat buldukça bu ürünler ile beş dakikada en etkili makyajı nasıl yapabileceğinize dair pratik yapmanızı da öneririz. Hazırlıklı olmakta her zaman fayda var.


Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

Başa Dön