81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

MİKRO KAKÜLER

Bebeksi kısa kesim

Bebek saçlarını andıran mikro kaküller, 2019 İlkbahar-Yaz sezonunda Miley Cyrus’tan Charlize Theron’a Hollywood yıldızlarının tercihi.


Miu Miu’dan Prada defilesine, New York’tan Paris sokaklarına, Charlize Theron’un yeni filmi The Long Shot’un Los Angeles ön gösteriminden Miley Cyrus ile 2019 Met Gala’sı son zamanlarda mikro kaküller her yerde karşımızda. Bebek kakülleri olarak da bilinen bu kısa kesim 2019 İlkbahar-Yaz sezonunun en çok konuşulan saç kesim trendleri arasında yer alıyor.

(Prada, Missoni, Miu Miu)


Saçınızın rengini değiştirebilir, tomboy gibi kısa ya da Rapunzel gibi uzun kullanabilirsiniz ancak hiç şüphesiz bunların hiç biri stiliniz, duruşunuz ve bakışlarınızda kaküller kadar radikal bir değişime imza atamaz. Doğru kullanıldığı takdirde mikro kaküllerin imaj değiştirmedeki etkileri göz ardı edilemez. Yüz hatlarını çerçeveleyen, kaşları belirginleştiren ve elmacık kemiklerinde kontur işlevi gören bu kakül türünün sunduğu avantajlardan sadece birkaçı. İlk kez 1960 yapımı Serseri Aşıkları’n Patricia’sı Jean Seberg’de karşımıza çıkan daha sonra Audrey Hepburn gibi yıldızların tercih ettiği bebek saçları bugün Laura Harrier, Emma Watson, Charlize Theron, Winnie Harlow, Emma Stone gibi isimlerin tercihi olarak karşımıza çıkıyor.

Alındaki saç çizgisiyle kaş arasında varlığını koruyan mikro kaküllere sahip olmak biraz sadakat gerektiren bir trend. Bu nedenle harekete geçmeden önce bu kakül türünün sizlere yakıştığına emin olmalısınız. Eski boyuna uzatmanın oldukça uzun süreceğini göz önünde bulundurursak yıldızların saç stilistleri kesim öncesi takma kaküllerle yakışıp yakışmadığını test etmeniz gerektiğinin altını çiziyor ve mikro kaküllerin genellikle tüm yüz tiplerine uygun olduğunu da belirtiyorlar. Oval, uzun ya da kare şeklindeki yüzlerde daha göz alıcı bir sonuca imza atarken yuvarlak ve kalp şeklindeki yüzlerde ise biraz daha dikkatli bir kesim yapılması gerekiyor. 2019 İlkbahar-Yaz sezonunda punk bir görünüme sahip olan bu kaküller kısa ya da dalgalı saçlar ile büyüleyici bir etkiye sahip.


Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

Başa Dön