81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

5 ADIMDA YAZ VÜCUDU

5 adımda vücudunuzu yenileyin

Yaz mevsimi için hazırlıklara başladı.


Sürekli değişen hava durumu, soğuk kış aylarının insanda yarattığı yorgunluk, yoğun ofis ile aile hayatı derken 21 Mart İlkbahar ekinoksuyla birlikte artık resmi olarak İlkbahar mevsimi başladı. Nisan ayı hiç şüphesiz beslenme programları, spor dersleri ve vücut bakımları ile sıcak yaz günlerine hazırlanmaya başlanmak için en doğru zaman.


Günümüzde vücut bakımı için birçok profesyonel yöntem bulunuyor ancak bu uygulamalar kadar evde düzenli bir şekilde günlük bakım yapmak da oldukça önemli. Yumuşacık kumlar üstünde, şemsiyenin gölgesi altında şezlongda yattığınız günlerin hayaliyle hadi siz de aşağıdaki beş adım ile hazırlıklara başlayın:

1.Havaların ısınmasıyla birlikte vücudun kurumasına neden olan sıcak su ile buhar banyolarından uzak durmaya özen gösterin. Soğuk su banyosu tıkanmış gözeneklerin açılmasına neden olurken uyguladığınız ürünlerin derinlemesine etki göstermesine neden olurken akne oluşumunu en aza indiriyor.


2.Yaz ayları için vücut bakımındaki en önemli aşamalardan biri arındırma. Cildin üst tabakasında yer alan ölü deriyi yok ederken gözeneklerin açılmasına ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olan bu uygulama cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Ayrıca uyguladığınız bakım ürünlerinin daha derine nüfus etmesini ve daha hızlı cildin bronzlaşmasını sağlar.


3.Vücudunuzu sabah ve akşam düzenli bir şekilde nemlendirmelisiniz. Ancak birçok üründe olduğu gibi vücut nemlendiricisi uygulamanın da kendine has yöntemleri bulunuyor. Cilt tipine göre losyon, yağ ve krem gibi farklı seçeneklere sahip nemlendiricileri arınmış bir tene dairesel şekilde masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde kan dolaşımını hızlandırarak ürünün etkisini arttırabilirsiniz.

4.Yapılan araştırmalar vücut tipi ve yaş fark etmeksizin kadınların yüzde 90’ında farklı oranlarda selülit bulunduğunu gösteriyor. Selülit oranını en aza indirmek nemlendirici krem uygularken önerdiğimiz gibi düzenli olarak kan dolaşımını hızlandıran bir masaj yapılması önemliyken bu kusurları hedef alan günümüzde birçok selülit jeli ve kremi bulunmaktadır. Etkili bir sonuç için bu ürünleri düzenli olarak en az dört ile altı hafta arası her gün sabah-akşam uygulamanızda fayda var.

5.Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için düzenli olarak kullanılan ürünler kadar beslenmenin de etkisi göz ardı edilemez. Kat kat giyindiğimiz soğuk kış aylarında ciltte kuruma meydana gelirken ödem oluşuyor. Yaz hazırlıklarına başlarken günde en az üç litre su içmeye (Etkisini arttırmak adına içerisine dilerseniz bir gece önceden zencefil, limon ve salatalık koyabilirsiniz) ve cildi derinden nemlendiren su oranı yüksek sebze ve meyvelere yönelmeli, karbonhidrat ile yapay şekerden uzak durmalısınız.


Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

Başa Dön