81 ilde mağazadan ÜCRETSİZ TESLİMAT fırsatı!
Gratis KartMağazalarımızYardım ve Destek
MarkalarKampanyalar
Gratis Beauty
  • 0

    Sepetin şu an boş

Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler
Otomatik tamamlama sonuçları mevcut olduğunda, incelemek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın ve seçmek için girin tuşuna basın. Dokunmatik cihaz kullanıcıları, dokunarak veya kaydırma hareketleriyle keşfedebilirler

Vücut Losyonu Nedir, Ne İşe Yarar?

Vücut losyonu hakkında tüm bilinmeyenleri Gratis olarak sizler için derledik. Hemen vücut losyonu blog içeriğimizi okuyabilirsiniz!


Vücut losyonu cildin nem dengesini ve cildin ışıltısını sağlamak üzere tasarlanan formülüyle cilt bakım rutininin en önemli unsurlarından biridir. Sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak için cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun nitelik taşıyan vücut losyonları her mevsim kullanılmalıdır. Tıpkı yüz gibi vücut da gün boyunca nem kaybetme eğilimindedir. Uygun bir vücut losyonu cildi nemlendirme ve beslenmesine yardımcı olma gibi pek çok işe yarar.


Vücut losyonları formülasyonları gereği vücudun her alanında kullanıma uygundur. Cildin günlük nem ihtiyacının karşılanmasını sağlar. Vücut losyonları esasen cildin nem kaybetmesini önlemek, cildi nemli, yumuşak ve pürüzsüz tutmak üzere formüle edilen özel cilt bakım ürünleri olarak bilinir..Vücut losyonları yüz bölgesinde kullanıma yönelik olarak tasarlanan nemlendiricilere oranla daha zengin bir formüle sahiptir.


Ayrıca bazı vücut losyonları selülit, tahriş ve kuruluk gibi çeşitli cilt sorunlarının üstesinden gelme amacıyla özel olarak formüle edilmiştir. Bu doğrultuda cilt ihtiyaçlarına bağlı olarak sıkılaştırıcı vücut losyonu ve onarıcı vücut losyonu gibi özel amaçlara yönelik formüle edilmiş ürünler de tercih edilebilir.


Cilt bakım rutininde vücut losyonu kadar sık yer verilen diğer bir ürün ise vücut sütüdür. Vücut sütü cildin çevresel faktörlere karşı korunmasına katkıda bulunma, özel aktif içerikleriyle cildin nemlendirilmesine ve beslenmesine yardımcı olma gibi pek çok işe yarar. Vücut sütü aynı zamanda cilde canlılık ve yumuşaklık kazandıran bir formüle sahiptir.

Vücut Losyonu Nasıl Kullanılır?

Cilt vücut genelinde yaşın ilerlemesi, rüzgâr, güneş ışığı, soğuk ya da sıcak iklim nedeniyle sürekli olarak nem kaybeder. Bu nedenle cilde onu her gün yeterli miktarda nemlendirecek ve besleyecek bir bakım uygulamak gerekir. Cilt bariyerini desteklemek ve nemin buharlaşmasını önlemek amacıyla formüle edilen vücut losyonları cilt bakım rutininin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesine yardımcı olur.


Avuca yeterli miktarda vücut losyonu alındıktan sonra avuç içleri birbirine sürtülerek vücut losyonu ısıtılır. Daha sonra vücut losyonu küçük dairesel hareketlerle masaj yapılarak vücudun tüm bölgelerine uygulanır. Vücudun dirsek ve diz gibi pürüzlü ve kuru bölgelerine vücut losyonu uygulanırken ekstra özen gösterilmesine dikkat edilmelidir.


Vücut Losyonu Ne Zaman Kullanılır?

Vücut losyonu kullanırken yapılan en yaygın hatalardan biri losyonun kuru cilde uygulanmasıdır. Vücut losyonu kullanımından optimum fayda sağlanması için banyo ya da duştan sonra ılık ve nemli cilde uygulama yapılmalıdır. Böylece üründen sağlanan faydaların maksimize edilmesi mümkün olabilir.


El ve vücut losyonu düzenli olarak kullanıldığında kuru ve pürüzlü cildin yumuşatılmasına ve yatıştırılmasına yardımcı olur. Vücut losyonları ciltteki küçük tahrişlerin iyileştirilmesinde de etki sağlayabilir.Vücut Losyonu ve Vücut Kremi Farkı Nedir?

Vücut losyonu ve vücut kremi arasındaki fark dokularında ortaya çıkar. Vücut losyonları kremlere göre daha hafif bir dokuya sahiptir. Bu sayede yaz aylarında da ciltte bir ağırlık hissi oluşturmaz ve kolayca kullanılır. Daha yoğun bir dokuya sahip olan vücut kremleri ise cilt üzerinde bariyer oluşturma konusundaki kapasiteleriyle dikkat çeker.Vücut Losyonu Önerisi

Cilt sağlığı için cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun ürünlerin yer aldığı bir bakım rutini oluşturulmalıdır. Eyüp Sabri Tuncer Doğal Macadamia Yağlı El ve Vücut Losyonu ve Benri Şeftali Pie Pops Vücut Losyonu başta olmak üzere farklı markalar tarafından özenle tasarlanan birçok vücut losyonu bulunur. Doğru ve kaliteli ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması çok önemlidir. Ancak bu sayede cildin ihtiyacı olan şekilde nemlendirilmesi mümkün olabilir.


Başa Dön